10
נוב

וועדה מקומית קריות

עוברים לצפון ופונים אל ועדה לתכנון ובנייה קריות

החלטתם שאתם רוצים להוציא פרויקט חדש של בנייה באזור הקריות, או שאתם רוצים לממש פרויקט של תמ”א 38 בקריות. כל שינוי מהותי מסוג זה שאתם רוצים לבצע, מחייב אתכם לפנות דבר ראשון אל ועדה לתכנון ובנייה קריות. הוועדה היא זו שבסמכותה לחלק לכם את ההיתרי בניה השונים לפעולות שלכם, ורק לאחר שתקבלו את ההיתר המיוחל – תוכלו להתחיל לממש את הפרויקט שלכם.

על מי הוועדה אחראית?

כפי שניתן לזהות מהשם, אחראית ועדה לתכנון ובנייה קריות למעשה על הקריות המרכזיות ביותר: קריית מוצקין (שגם גם יושבים משרדי הוועדה), קריית ביאליק וקריית ים. מדובר על שלוש הקריות הגדולות והמרכזיות ביותר, ולכן גם יש וועדה אחת שנועדה לרכז את כל נושא התכנון והבנייה באזור זה. אם לדוגמה אתם רוצים לפתוח עסק חדש בקריית מוצקין, ולצורך כך מקימים מבנה חדש לחלוטין, עליכם לפנות אל ועדה לתכנון ובנייה קריות, להציג את התכניות האדריכליות ואת תכניות הבנייה, וכן להביא אישורים נוספים במידת הצורך. הדבר תקף גם אם אתם קבלנים שרוצים להקים פרויקט מגורים חדש בקריית ביאליק, ובמילים אחרות – כל שינוי במבנים בשטח השיפוט של הוועדה.

להתחיל להתניע את התהליך

חשוב תמיד לציין, שיוזמת הפנייה אל ועדה לתכנון ובנייה קריות צריכה להיעשות מהצד שלכם ולא מהצד של הוועדה. אם אנשי הוועדה מגלים מבנים שנבנו ללא אישור – בסמכותם לדאוג לצו הריסה של המבנה. לכן, מומלץ בחום לפנות מראש לוועדה, לקבל את כל האישורים – ואז להתחיל לבנות.