10
נוב

וועדה מקומית חיפה

היתרונות בפניה מהירה אל ועדה מקומית חיפה

במידה ואתם מתכננים לעבור לחיפה, להשקיע בנדל”ן בחיפה, או שאתם עתידים לפתוח עסק או מפעל בחיפה, ברור שהתהליך כולו חייב להיות מוסדר אל מול ועדה מקומית חיפה. הוועדה המקומית של העיר חיפה נועדה לבצע וויסות בין הבקשות השונות להקמת מבנים, שינוי מבנים, שיפוץ מבנים, תשלום עבור אגרות ומסים שונים וכיו”ב. במידה ותפנו במהירות אל הוועדה כבר בשלבי התכנון – תוכלו לייעל את התהליך בצורה משמעותית.

הדרך שבה מקבלים את האישור/ההיתר

כדי לקבל אישור מהוועדה המקומית של חיפה, עליכם כמובן להמציא תכנון מלא של המבנה, כולל העתקים עם המיקום של המבנה בשטח, וכן כל אישור נוסף אשר הוועדה המקומית בחיפה תבקש מכם. את האישורים עצמם חובה להעביר היום דרך מערכת ‘רישוי זמין’, ולא חייבים להגיע פיזית לעירייה ולמסור אותם. וועדה מקומית חיפה פתחה מערכת מיוחדת לבקרה ממוחשבת, שבה כל אחד (לא רק אתם, בהתאם לחוק חופש המידע) יכול לעקוב אחרי מצב הבקשה שלו, ולראות האם הבקשה מטופלת, ע”י מי היא מטופלת, האם היא אושרה, האם יש הערות נוספות וכיו”ב.

התהליך לא ארוך מידי

בניגוד לנהוג לחשוב, התהליך מול ועדה מקומית חיפה הוא לא ארוך, לא מעט בזכות הבקרה הממוחשבת של מערכת ‘רישוי זמין’, מה שמאפשר לתהליך כולו להיות הרבה יותר יעיל. לכן, פנו מראש אל הוועדה, הסדירו את כל האישורים ותוכלו תוך זמן קצר להתחיל לבנות.