10
נוב

ארכיטקטורה

ארכיטקטורה? תבנו על זה…

מתכננים בניית בית פרטי, צימר או בניין מגורים? השלבים הם רבים, אולם ארכיטקטורה טובה, תביא למבנה שיהיה לא רק בטוח ועמיד, אלא גם מיוחד ושונה. ארכיטקט מקצועי, מנוסה ויצירתי, יכול לעצב לכם מבנה שיתאים לסגנונכם, להעדפות שלכם, ויהיה מושלם לצורך לשמו נבנה.

ארכיטקטורה או אדריכלות?

ארכיטקטורה היא המונח הלועזי למילה אדריכלות. מקצוע זה משלב בתוכו גם פן אומנותי, או יצירתי, ואכן בעגה המקצועית, הוא נקרא גם “אמנות הבנייה”.

ארכיטקטורה היא למעשה שילוב של תחום מדעי ומדויק, שהוא הנדסת בניין, לבין תחום יצירתי ואמנותי, שהוא עיצוב הבניין והחללים הפנימיים שבו. בניין כמובן הוא כל מבנה שהוא.

תחום הארכיטקטורה הוא רחב מאד, ומתפרש להתמחויות שונות, כגון אדריכלות נוף, תכנון ערים, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי ועוד.

בחירת ארכיטקט

בחירת אדם, העוסק בתחום ארכיטקטורה, צריכה להיות מבוססת על תחום ההתמחות של אדריכלים, ואשר יתאים לצורך שלכם. ארכיטקטים רבים בנו את שמם והמוניטין שלהם, דווקא מתכנון בניינים תעשייתיים, בעוד שאחרים מתמחים ומומחים בעיצוב בתים פרטיים או יחידות נופש.

כך או אחרת, תכנון ארכיטקטוני, נדרש כבר בשלב הגשת הבקשות להיתר בנייה, ונבדקת התכנית שמכין הארכיטקט, ואשר מוגשת לרשות המקומית, הבודקת תוכנית זו, יחד עם תכניות וטפסים נוספים המוגשים לעיונה ואישורה.

ארכיטקטורה הוא אולי התחום היחיד המשלב אמנות עם הנדסה, והידע הרחב של הארכיטקט, הוא משמעותי מאד גם בתהליך הבנייה, שם מפקח הארכיטקט על התהליך כולו, ומסייע בהבנות שונות לגביו.