10
נוב

אדריכלים

אדריכלים – מדמיון למציאות

כמה פעמים עברתם ליד בניין מרשים, נפעמתם ממראהו המרשים, מהקירות המעוגלים, מהחזית המעניינת עם האבנים המיוחדות ומהמרפסות, שנדמה כי הן תלויות ממש באוויר? על כל אלו ועוד, אחראים אדריכלים מיומנים ויצירתיים, המסוגלים להפוך ציור של מגדל, לאמיתי, ולא, אין זו מטפורה…

אמנות לשמה

אדריכלים מקצועיים הם למעשה אמנים, שחומר הגלם שלהם הוא אבן, ברזל, זכוכית, מלט ואף נייר ועפרון. אדריכלים עוסקים בשרטוט מבנה בין אם פנימי או חיצוני. בחיצוני, הם אחראים לרעיון, קונספט המבנה שאתם רוצים לשדר, כמו מלונות מעניינים שנבנים בהשראת סיפור אגדה כלשהו, או כל מחשבה אחרת שעוברת במוחם, בשיתוף עם היזם, מתפקידם לייצר רעיון שלא יהיה רק יפה, אלא גם בטוח, ואכן עבודתם שלאדריכלים כרוכה בשיתוף פעולה מלא עם מהנדס בניין, הבודק את האפשרויות שהציבו בפני אדריכלים, והאם ניתן ליישם אותם בפרקטיקה.

מעצבים מבפנים

אדריכלות פנים היא נושא יצירתי עוד יותר, שם האדריכל נותן דרור למאווייו הכמוסים ביותר, כל זאת לצד פרקטיקה ואיזון, כמו למשל תכנון מערכת מיזוג האוויר, האקוסטיקה של הקירות, גודל חדרים ועוד. לעתים רק תוספת של סנטימטרים בודדים במסדרון או בחדר, עושים את כל ההבדל, ואדריכל מנוסה יידע לעשות זאת, וליצור תחושה של מרחב גם בחללים קטנים, ועוד טכניקות מתוחכמות שלשמן קיימים אדריכלים, אשר למדו את המקצוע והתנסו בו.

בין אם אתם מתכננים להרים מבנה חדש, או רק לעצב את פנים הבית או המשרד, מומלץ להתייעץ עם אדריכלי מומחים ובעלי ניסיון, היודעים להפוך רעיון למציאות, ולתרגם מחשבה לקיר חלל מעוצב.